AP/SBplus
159
Prikaza
0
Komentara
SIKIREVCI - Mirko Sičanica iz Sikirevaca nije ni slutio kakvo će oduševljenje izazvati njegova objava u Facebook grupi Sikirevci online. Brojni pozitivni komentari samo su potvrdili da su nesebične geste danas očito prava rijetkost.
- Ako si netko želi nabrati višanja, imam četiri-pet stabala koja će najvjerojatnije propasti. Nisu niti jednom prskane i nalaze se na njivi u Lučić sokaku, može se doći i autom. Upravo sam pokosio, čisto je i hladovina. Ako netko želi, neka me nazove i uputit ću ga na lokaciju. Imam i ljestve ako treba. - napisao je Mirko u jučerašnjoj objavi, a danas nas je, sav sretan, obavijestio kako su došle četiri obitelji i pobrale višnje koje su njemu bile višak.
- Ja nisam proizvođač. Imam nekoliko stabala i ne treba mi previše. Sretan sam što će netko od ovih višanja napraviti sok ili ispeći kolač i to mi je dovoljno. - ističe Mirko koji nas je upozorio kako nije riječ samo o lijepoj gesti ili pozitivnoj priči. Da je stotinjak kila ploda na njegovim višnjama propalo, ne bi bio smak svijeta, ali pita se što će ove godine biti s ozbiljnim proizvođačima koji svoj urod nemaju gdje pohraniti jer hladnjače pucaju po šavovima.
- Jedne godine urod bude loš, druge bude odličan, ali onda voćari nemaju kamo s njim. - upozorava Mirko.
Koliko je danas neobično kada netko odluči nešto dati besplatno, svjedoče i brojne reakcije zainteresiranih koji su, kaže, uporno nudili novac, valjda u nevjerici što je u današnje vrijeme uopće moguće doživjeti da te netko pozove u svoje dvorište i s nepoznatom osobom podijeli ono što ima.