3370
Prikaza
0
Komentara
POŽEGA - Kako je SBplus pisao ranije, 14 djelatnica odgojno-obrazovnih ustanova Požeško-slavonske županije ove je godine proglašeno najuspješnijima u Hrvatskoj. Tim je povodom županica Antonija Jozić odlučila održati prijem za djelatnice koje su dobile nagrade Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Bila je ovo lijepa i rijetka prilika vidjeti toliko uspješnih žena u jednoj prostoriji, uključujući i županicu koja je prva žena u Požeško-slavonskoj županiji na toj funkciji.
- Želim vam se zahvaliti za sav vaš trud, rad i angažman u obrazovnom radu s djecom kako bi ona izrasla u odrasle ljude pune znanja te kako bi, isto tako, imali zdrav odnos prema zajednici. Vaš rad sigurno je jedan od težih, no vjerujem kako je on pun ljubavi koju prenosite na one koji će u budućnosti preuzeti odgovornost na svojim radnim mjestima, u obiteljima i zajednici te stvoriti zemlju znanja i mladih perspektivnih ljudi. Održana predavanja, radionice i edukacije, objavljeni stručni članci, nastavni i obrazovni materijali, rad na projektima, mentorstvo učenicima na natjecanjima, unaprjeđenje rada škole, stručna vijeća - kategorije su zbog kojih je ovih 14 žena nagrađeno. - kazala je županica Jozić.
Među 14 djelatnica našla se profesorica Ekonomske škole Požega, Jelena Kovačević koja je ovu nagradu osvojila prvi put.
- Moram priznati da sam se prijavljivala prijašnjih godina, no zbog pomalo netransparentnog sustava bodovanja nisam znala koliko je bodova potrebno za prijeći taj prag. Budući da sve dokumentiram zbog stručnog napredovanja tako sam i ove godine napravila potrebne mape i poslala Ministarstvu. Na kraju krajeva kada si sve to sustavno sortiram, olakšam si odmah i daljnje praćenje vlastitog rada. Iz toga razloga sam se prijavila za ovogodišnjeg najuspješnijeg odgojno-obrazovnog djelatnika. - za SBplus kazala je profesorica Kovačević.
Za njezinu karijeru, ali i osobno, ovo priznanje puno znači.
- Znači mi dosta. U principu, netko je primijetio veliki trud. Stvarno ogroman trud. Tu nije riječ samo o vremenu na poslu. U ovo je uloženo i slobodno vrijeme. - dodala je.
Naime, Jelena Kovačević profesorica je engleskog jezika, samim time uključila se u Erasmus projekte koji su bazirani upravo na strane jezike, odnosno, inozemstvo.
- Sudjelujem u Erasmus projektima Ekonomske škole otkako smo se počeli baviti njima. Prošlo je šest godina od našeg prvog projekta. Trenutno sam koordinatorica prvog Erasmus K1 projekta za profesore naše škole. Posljednje četiri godine i sama koordiniram dva projekta. Pripremam i akreditacije za stručna usavršavanja nastavnika, sve u sklopu projekta. Sve to donosi veliki broj bodova stoga sam se našla među 511 najuspješnijih. - pojasnila je profesorica.
Kao i na sve, tako je i na Erasmus projekte veliki utjecaj imala i korona.
- U posljednje vrijeme koronavirus imao je veliki utjecaj na ovakve projekte jer su aktivnosti morale biti odrađene virtualno, a i mi i učenici smo se jako veselili tom putovanju. Naši učenici koji su udomili stranu djecu, nisu zbog toga mogli putovati. Bilo je lijepo, ali niti približno doživljaju koji se postigne odlaskom u drugu zemlju. - zaključila je.
Prije ili tijekom koronadoba, ovi su školski djelatnici pokazali kako njihov posao nije tek obično 'odrađivanje' radnih sati. Riječ je o iscrpljujućem i teškom pozivu, s najljepšim mogućim rezultatima - mladim ljudima koji, uz pomoć nastavnika, učitelja i stručnih suradnika, stasaju u različite karike ovoga društva.