951
Prikaza
0
Komentara
POŽEGA - Danas je održana završna konferencija projekta „Požeški limači" čiji je korisnik Grad Požega, a partner Dječji vrtić Požega.
Projekt vrijednosti 1,6 milijuna kuna sufinancirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali" 2014.-2020., a ugovorno tijelo je Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Prijavljen je u sklopu otvorenog poziva na dostavu projektnih prijedloga „Unaprjeđenje usluga u za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja" u trajanju od 30 mjeseci, od 24.listopada.2018. do 24. travnja 2021.
Cilj projekta je usklađivanje poslovnog i obiteljskog života kroz unaprjeđenje usluge i produljenje radnog vremena vrtića, a ciljna skupina su djeca koja su uključena u uslugu poslijepodnevnog rada dječjeg vrtića u okviru usluge ranog odgoja i obrazovanja.
- Drago mi je da smo na završnoj konferenciji jednog prekrasnog projekta koji je podigao kvalitetu usluge naših vrtića. Nadam se kako ćemo tu priču i nastaviti. Pružili smo mogućnosti roditeljima koji rade i u poslijepodnevnim smjenama da mogu svojoj djecu predškolske dobi smjestiti u sigurno i kvalitetno okruženje pod stručnim pedagoškim nadzorom. - kazao je požeški gradonačelnik, Darko Puljašić.
Užurbani način života danas dovodi do stalnih obveza te je teško uskladiti poslovne i obiteljske obveze, stoga poticajni programi Vlade Republike Hrvatske potiču razvoj socijalnih usluga koje pozitivno doprinose ljudskom životu.
Naime, uvođenjem usluge poslijepodnevnog rada u Dječjem vrtiću Požega ponudili su bolju uslugu u odgojno obrazovnoj ustanovi.
- Požeški limači su vrlo dobar projekt. Omogućili smo roditeljima koji ostaju u drugoj smjeni da mogu koristiti usluge dječjeg vrtića i nadam se, kao i gradonačelnik, da će se projekt nastaviti. Prva njegova faza je prošla, nadam se da će i ostale faze proći po planu. Hvala djelatnicima koji su radili na projektu, neki će ostati i dalje. - kazala je ravnateljica Dječjeg vrtića Požega, Sanela Kovačević.
Poslijepodnevni redoviti odgojno-obrazovni rad s djecom se provodi u vremenu od 16:30 do 20:30 sati., a uvedenom uslugom poslijepodnevnog rada utječe se na organizaciju privatnog i poslovnog života mladih obitelji. Boljom organizacijom postigli su efikasnije društvo, a djeca su ušla u sustav odgoja i obrazovanja, a time se stvaraju perspektivne generacije novih naraštaja.