AP/SBplus
99
Prikaza
0
Komentara
SLAVONSKI BROD - Ovaj tjedan, radnim danom oko 8 sati kada već svi stignu na svoja radna mjesta, vozači uglavnom i dalje mogu birati gdje će ostaviti svoje limene ljubimce - i to u samom središtu Slavonskog Broda. Oni koji ovdje češće parkiraju svoja vozila, dobro znaju kako je to izuzetak, nikako pravilo. Mjesta ispred zgrade županijske Uprave, na Trgu pobjede, ili u okruženju nekadašnje Robne kuće 'Vesna' inače su rijetko slobodna jer tu parkiraju brojni zaposlenici koji u blizini idu na posao pa je radnim danima sve puno.
I parkiralištu kod Kazališno-koncertne dvorane na Trgu Stjepana Miletića daleko je praznije no inače.
Jesu li građani produžili produženi vikend ili najavljene vrućine iskoristili za odlazak na godišnji odmor, teško je reći. Možda su napokon odlučili poslušati savjete koji iz različitih izvora stižu već godinama - i umjesto na kotačima, na odredište jutros odlučili doći pješice ili biciklom. Bilo kako bilo, tko je barem jednom izgubio živce kružeći po gradu u potrazi za parkirališnim mjestom, zna kolika je sreća kada ga možeš birati.
Osim toga, opisano ljetno stanje stavlja upitnik i na sve češće zazivanje betonizacije, odnosno, gradnje podzemnih i nadzemnih parkirališta u Slavonskom Brodu. Trebamo li ih uistinu ili trebamo mijenjati navike kako bi i ostatak godine parkirališta bila barem malo praznija?