AP/SBplus
255
Prikaza
0
Komentara
SLAVONSKI BROD - Živimo u vremenima kad više pozornosti dobivaju negativne stvari - tučnjave u kojima ljudi mlate jedni druge kao da je život bezvrijedan, sramotne odluke sudaca koje bi bile drukčije da je netko 'ubio boga' u njihovoj djeci, ponižavanje i ignoriranje osoba s invaliditetom, vrijeđanje na društvenim mrežama kao da te osobe koje vrijeđaš nemaju osjećaje i nisu nečije supruge, sestre, majke,... To je tek dio brodskih priča posljednjih dana.
No, postoji i ona druga, ljepša strana Slavonskog Broda. Ona koja miluje, raduje, spašava, osvjetljava, daje nadu, vedri,...
Iz mora negative ovog nas je sparnog ljetnog utorka izbavila Brođanka Vedrana Jurišinac koja to svojim šarenim kreacijama i organizacijom Broduvljaka i inače čini u gradu koji plovi.
Bila je sanjar i vjerovala u nemoguće kad je danas s užarenog asfalta podignula malenu lastavicu koja je ispala iz gnijezda izgrađenog visoko u haustoru slavonskobrodskog Naselja Andrije Hebranga. Mnogi bi odustali već nakon par poziva, rekli da su šanse preživljavanja nikakve,... ali ne i ona.
- Napravim tri koraka i stanem...pomislim - sad ako odem, prvi auto koji prođe, gotova je. Ne mogu se s tim pomiriti. Vratim se, stavim je u maramicu u šaku, sjednem na ivičnjak i mislim si kuda ću sad s njom. Dva gnijezda su u haustoru, jako visoko, nema šanse da dođem do njih. Zovem veterinara, ne može mi pomoći. Zovem zoološki u Ruščici tamo mi vele da nema nikakve šanse osim ako je ne vratim u gnijezdo. Mala mi je zaspala na dlanu u međuvremenu. Diše, dobro je. Ništa, idem probati, zovem vatrogasce. Pitam bojažljivo da li bi htjeli vratiti bebu u gnijezdo? Striček kaže da će netko doći. Nakon samo pet minuta su došli vatrogasci. Onda je bio problem u koje gnijezdo je vratiti. Veli mi vatrogasac da misli da je pogodio njezin dom jer se sama vratila nazad kako ju je približio gnijezdu. Nadam se da će malena biti dobro! - objavila je Vedrana na Facebooku i svim Brođanima (kao i drugim svojim prijateljima koji su vidjeli sretnu vijest) uljepšala dan.
Bravo za slavonskobrodske vatrogasce i jedno veliko hvala Vedrani što Slavonski Brod čini ljepšim mjestom za život. Ako to želimo - može se.
Jedno je sigurno - Vedrana je danas ime koje nosi itekako opravdala.