POŽEGA - 'Slijedi posebno izvješće nadležnom državnom odvjetništvu'. Tako je Policijska uprava požeško slavonske županije naslovila svoje priopćenje za javnost, a potom ga objavila na službenim stranicama Uprave.
Iz objavljene minijature, vidljivo je kako će to „posebno izvješće nadležnom državnom odvjetniku" biti obimno, a je li i sadržajno dovoljno kvalitetno za podizanje optužnice, ostaje vidjeti.
Moguće je, jer je Hrvatska do te mjere korumpirana da državni sustav, uglavnom, funkcionira dok netko ne iskoči iz 'sheme' jer nije dobio svoj dio, ili zbog toga što je, mimo nepisanog pravila, izbačen iz lanca.
Evo što su priopćili
„Policijski službenici su dovršili kriminalističko istraživanje nad 48-godišnjim hrvatskim državljaninom s područja Požege kojeg se sumnjiči da je počinio kaznena djela 'Zlouporaba povjerenja u gospodarskom poslovanju', 'Krivotvorenje službene ili poslovne isprave', 'Utaja poreza ili carine' i 'Povreda obveze vođenja trgovačkih i poslovnih knjiga'.
Naime, 48-godišnjak je, kao odgovorna osoba u trgovačkom društvu s područja Požege, tijekom 2016. i 2017. godine, krivotvoreći dokumentaciju, iskazao pretporez u iznosu od preko pet milijuna kuna te sa žiro računa poduzeća podigao novčani iznos, u gotovini, od preko 27 milijuna kuna, a za što nije imao pokriće u poslovnim knjigama i radu trgovačkog društva."
Za ne povjerovati
Za ne povjerovati. Čovjek je tijekom dvije godine podigao cijelo bogatstvo, "bez pokrića u poslovnim knjigama". Kako je to moguće? Kako moguće da se tako nešto dogodi u
članici Europske unije, koja je položila uvjete iz poglavlju 23 'Pravosuđe
i temeljna prava'.
Kako je moguće da prekršitelj tolikih zakona nije zaustavljen nakon prve godine, ako ne nakon prvog mjeseca. Kako je moguće da čovjek podigne jedan, a ne 27, milijuna kuna "bez pokrića u poslovnim knjigama", a da ga sustav ne prepozna kao počinitelja kaznenog djela.
Kako je moguće da represivnom aparatu - poreznoj upravi, državnoj inspekciji, policiji i drugim državnim institucijama i službama - treba četiri godine kako bi konstatirali da je čovjek nekoga u sustavu korumpirao, ili da je sam dio sustava. U svakom slučaju, da ih pravi budalama.
U Hrvatskoj to nije moguće, nego je poželjno
Pa moguće je. Moguće je jer su Hrvati, u ime svoje države, potpisali sve što je potpisati trebalo - i u famoznom poglavlju 23 - znajući unaprijed da se toga, kako reče drug Tito, neće „držati kao pijan plota".
Moguće je, jer je Hrvatska do te mjere korumpirana da državni sustav, uglavnom, funkcionira dok netko ne iskoči iz 'sheme' jer nije dobio svoj dio, ili zbog toga što je, mimo nepisanog pravila, izbačen iz lanca.
Što je istina u ovom slučaju, vjerojatno, saznat ćemo kad i imena naredbodavaca za rušenje njujorških blizanaca.
- Najnoviji
- Najstariji
-
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona. -