2304
Prikaza
2
Komentara
SLAVONSKI BROD - Izgradnja potpuno novog slavonskobrodskog naselja za mlade obitelji (južno od Ulice Vida Došena, prekoputa postojećih zgrada za mlade) počet će - kako i priliči - izgradnjom dječjeg vrtića. Jasna je to poruka gradske Uprave, na čelu s gradonačelnikom Mirkom Dusparom, o tomu koliko nade ulažu u to da će sve te mjere zajedno utjecati na poboljšanje demografske slike ovog kraja.
Zbog činjenice da će dječji vrtić biti prvi objekt koji će niknuti u naselju koje tek treba biti izgrađeno, do njega će se prvotno dolaziti iz Cankareve ulice (skretanje uz Glogovicu), a kasnije će dobiti i spoj na Došenovu ulicu.
- Od dana uvođenja u posao imamo 12 mjeseci za izgradnju vrtića. Građevinski gledano, to je prilično oštar rok i moramo momački navaliti da ga ispoštujemo, ali ne vidim da bi tu trebalo biti nekih značajnijih problema. - kazao je Ivica Crnković, uz kojeg je ugovor potpisao i Mile Budisavljević.
Paralelno s ovim projektom, u tijeku se radi na još četiri gradska dječja vrtića. Kad svi radovi budu dovršeni, Grad Slavonski Brod nudit će više od 500 mjesta za svu 'svoju djecu'.
- Paralelno je u tijeku izgradnja Dječjeg vrtića Toporko (Kolonija), Dječjeg vrtića Rutvica (Jelas) te proširenje Dječjeg vrtića Hlapić (Naselje Andrije Hebranga), kao i opremanje dodatnih prostorija u jedinom gradskom sportskom Dječjem vrtiću Palunko (Sportska dvorana Vijuš). Novi vrtić nosit će ime Svarožić, imat će tisuću kvadrata, a projektirao ga je Vedran Pedišić. Vrtić će biti samostojeći prizemni objekt te će biti dostatan za tri vrtićke i jednu jasličku skupinu. Ukupno će ga moći pohađati sedamdeset i dvoje djece. Ovo je poseban projekt. Između ostalog, imat će i fotonaponsku elektranu. - otkrio je gradonačelnik Duspara.
Kao i druga gradilišta u gradu, tako ćemo i ovo pratiti s posebnom pozornošću.
Kako će izgledati Dječji vrtić Svarožić, moguće je pogledati u ranijem članku PlusPortala.
Po svim podacima BPŽ je među najgorima po pitanju rađanja djece, a ovaj gradi vrtić za vrtićem. Da li se to pretjeruje sa brojem vrtića ili je stvarno tolika potreba za vrtićima?