U planu je ove godine početak izgradnje treće dilatacije južne tribine (njen zapadni dio), zatim postavljanje novoga travnjaka na glavnom terenu te reflektora koji će omogućiti odigravanje službenih noćnih utakmica.
SLAVONSKI BROD – Posljednje četiri godine Grad Slavonski Brod uložio je u Stadion kraj Save oko 55 milijuna kuna izgradivši iz temelja, u sklopu planiranog stadionskog kompleksa, sljedeće sadržaje: zgrada za kajak kanu klubove (9,6 mil. kn), istočna tribina (8,3 mil. kn), pomoćna igrališta sa umjetnom travom i reflektorima (7,4 mil. kn) i 2/3 južne tribine (29 mil. kn). Sva su sredstva osigurana iz gradskog proračuna, bez kredita i bez sufinanciranja Hrvatskog nogometnog saveza ili Vlade RH.
U aktualnoj fazi izgradnje novoga Stadiona kraj Save, izgrađene su dvije dilatacije južne tribine (njen istočni i središnji dio) u dužini od 95 metara i širini od 19 metara sa svim potrebnim sadržajima koji će, prema Pravilniku HNS-a, omogućiti infrastrukturne uvjete za natjecanje u Supersport Prvoj nogometnoj ligi (nekadašnja 2. HNL). Tribina ima oko 1.500 sjedećih mjesta od kojih će 1.000 biti natkriveno. Usporedbe radi, stara južna tribina Stadiona kraj Save bila je 43 metara duga i 9 metara široka te je imala oko 600 sjedećih mjesta.
Zajedno sa ranije izgrađenom donjom etažom istočne tribine (900 sjedećih mjesta) te do sada izgrađenom južnom tribinom (1.500 sjedećih mjesta), aktualni kapacitet stadiona je 2.400 sjedećih mjesta. Usporedbe radi, NK "Slaven Belupo" kao dugogodišnji član Supersport HNL-a (prvi rang natjecanja) na svom stadionu u Koprivnici ima 3.134 sjedeća mjesta dok u istom rangu natjecanja NK "Šibenik" može na svom stadionu primiti 3.700 gledatelja (sjedeća mjesta).
Međutim, iako radovi na uređenju interijera južne tribine nisu još u potpunosti završili, Grad Slavonski Brod ne planira stati sa osiguravanjem što kvalitetnije slavonskobrodske nogometne infrastrukture. Gradonačelnik Slavonskog Broda, Mirko Duspara, izjavio je nedavno u emisiji "Gradskih 60 minuta" (koja se emitira svake srijede na Radio Brodu) kako su proračunom za 2023. godinu predviđena nova ulaganja u najveći nogometni objekt u gradu. Naime, u planu je ove godine početak izgradnje treće dilatacije južne tribine (njen zapadni dio), zatim postavljanje novoga travnjaka na glavnom terenu te postavljanje reflektora koji će omogućiti odigravanje službenih noćnih utakmica. Krajnji cilj ulaganja Grada Slavonskog Broda je izgradnja stadiona koji će imati III. kategoriju UEFA-e i na kojemu će se moći odigravati i međunarodne utakmice.
U usporedbi s drugim gradovima, može se reći kako su ova ulaganja Grada Slavonskog Broda najveće javne investicije u nogometnu infrastrukturu zadnjih desetak godina u Hrvatskoj. Naime, posljednje veliko ulaganje imao je Grad Pula 2009.-2011. kada je u svoj gradski stadion uložio 63 milijuna kuna. Pod javnim investicijama podrazumijevmo sredstva poreznih obveznika, a ne privatna ulaganja koja su u zadnje vrijeme aktualna u Rijeci (Talijani) i u Osijeku (Mađari).
Unatoč činjenici kako se NK "Marsonia", najbolji slavonskobrodski nogometni kllub, nalazi u trećem rangu natjecanja, ulaganjem Grada Slavonskog Broda u nogometnu infrastrukturu poboljšavaju se uvjeti za razvoj novih "Olića" i "Mandžukića", ali se i povećava komfor za gledatelje. Kvalitetna infrastruktura će nedvojbeno povećati i interes poduzetnika za investiranje u nogometni biznis jer će se na udobnom stadionu prodati puno više ulaznice nego što je to slučaj sa stadionom koji nema taj komfor. Naravno, poduzetnik koji potencijalno želi uložiti značajan novac u nogometni klub onda očekuje i preuzimanje odgovornosti za vođenje poslovne i sportske politike u klubu. No, poslovna i sportska politika nogometnih klubova je neka sasvim druga tema o čemu će biti riječi kasnije.