Zadovoljstvo ne krije ni SDP-ov načelnik Davor Petrik, koji obavlja čelnu ulogu u Općini već drugi mandat. "Uvijek može biti bolje, ali zadovoljan sam. Centar Bukovlja je s kružnim tokom dobio novo lice a mještani su, kako vidim, jako zadovoljni. Riječ je o projektu županijske uprave za ceste u kojem je velikim dijelom sudjelovala i naša općina. Na tome radimo već gotovo osam godina i treći je projekt konačno prošao. Nakon kružnog toga Općina je uredila i trg oko njega što daje ljepši izgled ulazu u centar Bukovlja," kazao je.
U područnoj školi Bogoslav Šulek, nije se drastično smanjio broj učenika.
Prošle su godine krenuli s rekonstrukcijom Ulice Dražena Majića, od Rakovčeve do Stadionske, a zbog nepovoljnih uvjeta prije nekoliko dana navučen je prvi sloj asfalta u dužini od 320 metara. "Preostao nam je još jedan dio od stotinjak metara jer čekamo završetak izgradnje kanalizacijskog cjevovoda..." Riječ je o investiciji od ukupno milijun i pol kuna od čega Općina snosi veliki udio od 95 posto sredstava dok ostatak sufinancira Ministarstvo regionalnog razvoja.
No, time ne završava gradnja novih cesta, veli načelnik, pa uskoro planiraju rekonstrukciju Domobranske ulice u bukovačkom brdu, u dužini 750 metara, također u vrijednosti od 1,5 milijuna kuna, što su prije dvije godine kandidirali prema Ministrastvu poljoprivrede ( mjeru 7.22) i dobili sredstva. Slijedi asfaltiranje 350 metara ulice Masleničkih vitezova uglavnom iz proračuna Općine ... To još uvijek nije sve od ukupno 60-etak ulica koliko broji općina Bukovlje, mada ih je dosta na brdu gdje nije predviđen asfalt. "U prioritetu će biti ulice M. Alkovića te u Vranovcima D.Matajića, J.Valića i Sv.Ivana. Kod nekih se čeka rješavanje vodovoda i kanalizacijske mreže", navodi Petrik i dodaje kako je kanalizacijska mreža pokrila većim dijelom glavnu ulicu no u planu su sve ulice potencijalne za stambenu izgradnju a i vodovod je riješen na 90 posto općinskog područja (osim dijela brda).
U planu je i izgradnja ceste, produžena Stadionska kroz nekadašnje jasinsko imanje sa izlazom u Firov kraj. Također je u planu izgradnja primjerene mrtvačnice u Korduševcima, uređenje ograde na groblju u Šušnjevcima, u Bukovlju gradnja grobnica i održavanje...što radi posebno poduzeće u vlasništvu Općine koje raspolaže i velikom višenamjenskom dvoranom.
Nekada jako zanimljivi objekti na području Općine, Vila Igrač i jezero Ljeskove vode, devastirani su i pretvoreni u opće ruglo.
Sa godišnjim proračunom od oko pet milijuna kuna, očigledno se može štošta izgraditi i poboljšati funkcioniranje Općine, a da se sredstva primjereno koriste potvrđuje i nedavno dodijeljeno priznanje Ministarstva financija (Instituta za javne financije ) Općini Bukovlje i ocjena odličan za transparentnost proračuna u prošloj godini.
Dio žitelja je kao i u ostalim krajevima privremeno otišao u inozemstvo, no nisu se odjavili iz Općine, tako da službeni podatak još uvijek iskazuje brojku od nešto više od tri tisuće stanovnika. Ipak, u područnoj školi Bogoslav Šulek, nije se drastično smanjio broj učenika pa ih je i ove godine kao u proteklih nekoliko, upisano oko 230 od 1.do 8.razreda, dok je u prvi razred upisano tridesetak mališana, a u Šušnjevcima pet prvašića od ukupno dvadesetak učenika od 1.do 4.razreda.Zbog uvjeta za život mještana kojima su na usluzi pošta, liječnička ambulanta, ljekarna, zubna ambulanta, igraonica za djecu, višenamjenska dvorana, zbog riješene komunalne infrastrukture... načelnik ističe kako je općina Bukovlje jedna od boljih u Županiji, no da je moguće lakše i brže riješiti razne prepreke uzrokovane tromošću državnog aparata, bilo bi i više i bolje.
Nekada jako zanimljivi objekti na području Općine, Vila Igrač i jezero Ljeskove vode, devastirani su te su postali opće ruglo, što neminovno traži odgovor na pitanje čije je i zbog čega je tako. Načelnik pojašnjava da je bivša vila Igrač privatno vlasništvo, a u ratu i poslije rata devastirana kuća na Ljeskovim vodama donekle je dovedena u red no veće ulaganje se ne isplati jer okolno zemljište pripada Hrvatskim vodama, odnosno desetljećima još nisu riješena imovinsko pravna pitanja, pa je primjerice jezero u zemljišnim knjigama još uvijek u privatnom vlasništvu. Na žalost, ishođenje komplicirane "papirologije" je prema načelnikovim riječima odbilo ljude koji su bili zainteresirani za koncesiju, što je prava šteta za nekadašnje prekrasno izletište.
- Najnoviji
- Najstariji
-
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona. -
rafael7801.08.2018. u 18:20
Bravo za načelnika kojeg je Jakovina ostavio na cjedilu! Napravio je dosta ali ipak ne drži do obećanja,staze kroz glavnu ulicu su u jako lošem stanju,to nije veliko ulaganje,a djeci do škole bi to puno značilo kao i starijim osobama.Opet... Prikaži sve se pogoduje pojedincima koji žive u tim ulicama koje se asfaltiraju,jer oni su GLASOVI!! Sve me to podsjeća na HDZ.
-