AP/SBplus
309
Prikaza
2
Komentara
SLAVONSKI BROD - Automobili koji iz smjera istoka do centra grada dolaze Ulicom svetog Lovre, uskoro će morati zaboraviti na rutu kroz Gradsko groblje, koja je inače zatvorena za prometovanje samo u vrijeme pogreba, od 12 do 16 sati.
Radovi na prometnici koja će spojiti Ulicu svetog Lovre i Naselje Andrije Hebranga, blizu su kraju. Prije nešto više od mjesec dana, na ovom mjestu bageri su završavali probijanje ceste za koju su sada postavljeni rubnjaci, a završena je i priprema terena.
Podsjetimo kako je Grad Slavonski Brod na ovom mjestu prije dvije godine kupio zemljište s kućom upravo s ciljem izgradnje nove prometnice koja će omogućiti da Gradsko groblje postane prirodna cjelina, a ispraćaji pokojnika ne budu ometani prometnom bukom.
Cestu dugu 316 metara, kao najpovoljniji je ponuditelj, gradila tvrtka SK gradnja d.o.o. iz Slavonskog Broda s ponudom koja je iznosila 180 tisuća eura bez PDV-a. U planu je prvotno bila i izgradnja parkirališta s četrdeset parkirališnih mjesta sa sjeverne strane groblja, ali u ovoj fazi ipak se gradi samo cesta.
Kako su nas ranije upozoravali naši sugrađani iz Lovrine ulice - svakako bi valjalo cesti što prije dodati i pješačku stazu - zbog svih pješaka, ali ponajviše mališana koji pohađaju Osnovnu školu Dragutina Tadijanovića. Naime, oni su do nje dosad išli kroz groblje - noću neosvijetljeno i bez adekvatnog puta.
Super 316 m nove ceste, mrtvi na groblju će imati mir i spokoj vječni, a što će biti sa cestom na naselju A.H. Pitanje za babu, hoće li isto biti tretirana kao aleja Miroslav Krleže, ulica Antuna Bačića ili možda... Prikaži svea Blage Zadre jer ta ista ulica u naselju je katastrofa sada, a što će tek biti kada bude u prometu asfaltiranjem 316 m obilaznice?