4700
Prikaza
4
Komentara
SLAVONSKI BROD - U slavonskobrodskom Naselju kraljice Jelene pregršt je problema. Naime, taj dio grada koji je još u predratnim vremenima među građanima bio poznatiji kao 'Peyton', nalazi se uz Dom za starije i nemoćne te u blizini Opće bolnice, zgrada Učiteljskog i Strojarskog fakulteta, osnovne škole, tržnice,… Stoga se stanari kuća i stambenih zgrada smještenih u tom Naselju gotovo svakodnevno bune protiv gužvi i nepristojnih vozača koji parkiraju gdje god stignu. No, jedna od stanarki 'prijavila' je i dodatan problem.
Naime, nakon otapanja velikih količina snijega i poslije mjeseca u kojemu je uistinu bilo puno oborina, njezina ulica pretvorila se u više odvojenih bara. Neke od njih onemogućuju stanarima kretanje pa tako ne mogu prići kontejnerima za otpad.
- Mene puno toga 'žulja' u mome Naselju kraljice Jelene. Ovo su fotografije spomenute ulice. Je li to normalno u gradskoj A zoni? Jučer smo uredno dobili uplatnice za komunalnu naknadu i slivne vode koje redovito podmirujemo. Osim toga, plaćamo pričuvu od koje Upravitelj uzima svaki mjesec četvrtinu i što mi dobijemo od tih 25 posto? Ja bih Vas molila da upitate nadležne je li ovo normalno u 2019. godini, u centru grada i u državi koja je dio Europske unije. - postavila je retorička pitanja nezadovoljna stanarka jer je odgovor na njih svima jasan.
Nažalost, ovo nije jedino takvo mjesto u gradu i situacija je u mnogim dijelovima jednaka, posebice nakon snježnih dana kakvi su iza nas. I dok je nemoguće očekivati da se zelene površine grada koje nas u proljeće i ljeto vesele, kroz zimu, barem ponekad, ne pretvore u blato i 'polumočvarno' područje, takvi se prizori uz staze i ceste mogu izbjeći poboljšanjem oborinske odvodnje s asfalta kao što je u srpnju 2018. godine učinjeno u Ulici Tome Bakača u kojoj su pješaci imali velikih problema jer su ih vozači, nerijetko 'tuširali' vodom iz dubokih lokvi uz stazu.
- Kod takvih se radova skida nekoliko centimetara gornjeg dijela asfalta i postavljaju se rešetke kroz koje će otjecati voda te tako bude spriječeno njezino nakupljanje uz sam rub ceste, a samim tim i izlijevanje na pješačku stazu prilikom prolaska automobila. - za SBplus kazao je tada Ivan Vuletić iz PZC-a.
No, kako se u planu za obnovu i izgradnju pješačkih staza i cesta za ovu godinu ne nalazi i spomenuto Naselje, stanari će to morati Gradskoj upravi predložiti prilikom kreiranja proračuna za 2020. godinu.
Svi smo se mi pogospodili i htjeli bi da nam drugi rješavaju probleme. Moj djed je isto sve plaćao i rješavao svoje probleme. Rekoh, mi bi da nam drugi sve riješe. Pse lutalice, zgažene mačke, vodu, struju.......... Baš sve. Dajte... Prikaži sve ljudi, nešto i sami riješite.
I ja sam sve platio. Na vrijeme. Bogu Božje, caru carevo. Pa opet plivam. U podrumu i sada imam vode. Ta, tko mi je kriv. Upalim pumpu i ispumpam. Ne zovem vatrogasce, kao puno drugih. I...... I dalje plaćam sve... Prikaži sve račune koji mi stižu. Možda je ipak pametnije priopćiti osobni bankrot i živjeti na račun drugih.
Bilo bi fora vidjeti koliko su stanari tog naselja do sada uplatili novca u gradski proračun, pa onda usporediti taj iznos s iznosima koji se ulupavaju u nekim drugim dijelovima grada i izbosima koji su građani iz tih drugih dijelova... Prikaži sve ulatili u proračun. Toliko o ravnomjernom razvoju i o nekoj pravednosti, doprinosu, solidarnosti. U doista transparentnom gradu to bi se znalo.