5506
Prikaza
3
Komentara
SLAVONSKI BROD - Kad imate nešto u svom vlasništvu onda ste daleko operativniji te lakše i jednostavnije donosite odluke, a tada poslovanje može biti uspješnije. - tako je jednu od točaka dnevnog reda Županijske skupštine, koja će biti održana idući ponedjeljak, za SBplus komentirao pročelnik brodsko-posavskog Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb, Branko Sabo.
Naime, Brodsko-posavska županija, od Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, treba preuzeti vlasništvo nad slavonskobrodskim Doma za stare i nemoćne u Ulici Kraljice Jelene, što u naravi čini tri zgrade i dvorište ukupne površine 10 523 m2.
Hrvatska zajednica županija je, još u listopadu 2018., pokrenula postupak za rješavanje imovinsko-pravnih odnosa koji bi omogućili jednostavniju prijavu na javne pozive za korištenje namjenskih EU sredstava za obnovu i opremanje postojećih zgrada.
Zanimalo nas je hoće li se, a ako da, na koji način preuzimanje Doma odraziti na njegove djelatnike i štićenike. Što se mijenja prijenosom vlasništva na Brodsko-posavsku županiju?
- Za same korisnike sve ostaje isto. Naime, prijedlog za preuzimanje vlasništva išao je na razini Hrvatske. Nakon razmatranja, Županija i uprava Doma odlučili su kako bi bilo pametno, da kao osnivači, imamo i vlasništvo nad nekretninom. Tim više što zgrade i zemljište, vrijednosti 37.726.000 kuna, dobivamo bez naknade. Prođe li prijedlog ove odluke na Skupštini, Brodsko-posavska županija bit će upisana kao vlasnik zgrada i zemljišta uz uvjet je da ga 20 godina ne smijemo otuđiti te da mu se ne smije mijenjati namjena. Dakle stanari ostaju tu. Rukovodstvu Doma, i nama kao osnivačima, bit će omogućeno jednostavnije i uspješnije poslovanje. Jer kada nešto imate u svom vlasništvu onda ste fleksibilniji i operativniji u smislu donošenja bitnih odluka. Tim više što su za budućnost planirana i dodatna ulaganja. Do sada se za sve morala tražiti suglasnost vlasnika, a ako vijećnici donesu odluku to će biti naše pa ćemo lakše s tim upravljati. - za SBplus pojasnio je Sabo.
Još je veći problem gro medija što parazitima (a to političari listom jesu) pridjeljuje ljudske karakteristike, karakteristike dobrotvora, dobrog gospodara, pažljivog čuvara, a počesto, potpuno nerealno. čak i stvoritelja novih vrijednosti, a to oni po samoj svojoj biti nikako nisu... Prikaži sve i ne mogu biti. Najbolji među njima kada petljaju s tuđom (zajedničkom) imovinom ne mogu a da ne omaste malo brk i ne zadrže malo meda na prstima, a velika većina nit su dobri gospodari, nit su pošteni. A da ne budem i ja nepošten, ima među njima i poštenih, ali oni su redovito potpuno nesposobni za upravljanje bilo čime, a poglavito ne golemim vrijednostima koje im je narod povjerio. Kada političar kaže da nam je izgradio stazu ili cestu, znajte da smo to platili bar 50% više od prave vrijednosti. I to kada imamo sreće. No, takav smo sustav odabrali, a oni koji od njega šprofitiraju, kažu da boljeg nema.
Stipe@ problem je što neki političari kradu vlasništvo naroda i za to ne odgovaraju! Ukrali bi nešto i Bogu s oltara, a ne bi se stidjeli svog čina!
Kakva se tu crna naknada spominje? Nekretnina prelazi iz društvenog (narodnog) u društveno (narodno) vlasništvo. Dakle, sve je to narodno. Što bi narod trebao sam sebi isplatiti neku naknadu? Je li vlasnik grad, županija ili država, sve im je to... Prikaži sve narod izgradio i predao na upravljanje. Ništa nisu političari stvorili svojim rukama i novcem, već novcem i rukama naroda.