SLAVONSKI BROD - Tamara Brezičević, dipl. soc. radnica iz Službe za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Brodsko-posavske županije, svojim znanstvenim, a istovremeno praktičnim, radovima uvijek na prigodan način obrazuje laike u temama koje su zanimljive i svakodnevne.
Povodom nove školske godine koja nosi obveze i izazove, objavila je Savjete za djecu i roditelje.
Organizacija: Postavite si raspored učenja, spavanja i slobodnog vremena. Organizacija će vam pomoći da bolje upravljate svojim vremenom i obavezama.
Postavljanje ciljeva: Postavite si ciljeve za novu školsku godinu. Može se raditi o akademskim ciljevima, sportskim dostignućima ili osobnom razvoju.
Zdrave navike: Održavajte zdrave navike poput uravnotežene prehrane, dovoljno sna i redovite tjelesne aktivnosti. Zdrav način života pridonosi boljoj koncentraciji i energiji.
: Ako imate poteškoća u školi ili sa svojim vršnjacima, nemojte se bojati komunicirati o tome. Razgovarajte sa svojim roditeljima, učiteljima ili školskim savjetnicima.
Raznolikost interesa: Isprobajte različite aktivnosti i hobije izvan škole. To vam može pomoći da otkrijete svoje strasti i interese.
Pružanje podrške vršnjacima: Budi prijateljski nastrojen prema svojim vršnjacima. Učenje kako biti podrška drugima može stvoriti pozitivno okruženje.
Komunikacija s djecom: Redovito razgovarajte sa svojom djecom o njihovim iskustvima u školi. Slušajte ih pažljivo i postavljajte pitanja kako biste razumjeli njihove potrebe i brige.
Postavljanje rutine: Uvedite stabilnu rutinu za djecu koja uključuje vrijeme za učenje, slobodno vrijeme, obroke i spavanje. Rutina pomaže djeci da se osjećaju sigurno i organizirano.
Podrška i motivacija: Potičite svoju djecu da postave ciljeve i podržite ih u ostvarivanju tih ciljeva. Pokažite interes za njihove interese i aktivnosti.
Suradnja sa školom: Sudjelujte u školskim aktivnostima i roditeljskim sastancima. Suradnja sa školom pomaže boljem razumijevanju djetetovog napretka i potreba.
Zdravlje i prehrana: Osigurajte da vaša djeca dobivaju uravnotežene obroke i dovoljno sna. Zdrava prehrana i dobar san podržavaju njihov fizički i emocionalni razvoj.
Postavljanje granica: Postavite jasne granice za upotrebu tehnologije i slobodnog vremena. Ograničena upotreba ekrana može poticati veći fokus na učenje i druge aktivnosti. Modeliranje ponašanja: Budi pozitivan uzor svojoj djeci. Pokažite kako se nositi s izazovima, kako komunicirati i kako se brinuti o sebi.
Ohrabrivanje samostalnosti: Potičite djecu u preuzimaju odgovornost za svoje obaveze i odluke. Samostalnost im pomaže razvijati vještine potrebne za život.
Otvorena komunikacija s učiteljima: Održavajte redovitu komunikaciju s učiteljima kako biste bili informirani o djetetovom napretku i mogućim izazovima.
Pružanje podrške: Djeca trebaju znati da su podržana bez obzira na svoje uspjehe i neuspjehe. Pružite im emocionalnu podršku i osjećaj da su voljena.
- Najnoviji
- Najstariji
-
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona. -