SLAVONSKI BROD - Imati dijete i raditi s njim za njega najbolji način izazov je za svakog roditelja. Imati dijete s razvojnim rizicima i teškoćama i biti siguran da radiš s njim na, za njega najbolji mogući način, još je veći izazov. I ne samo za njihove roditelje nego i za one, koji u odgojno obrazovnim ustanovama rade se takvom djecom. A kako je uključivanje takve djece u vrtiće i škole od iznimne važnosti za njihov napredak, tim je značajnija akcija koju provodi slavonskobrodska Udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu.
Riječ je o projektu "Podrži i zaokruži 2" koji organiziraju na području općine Brodski Stupnik. "Cilj projekta je unaprijediti uključivanje djece s razvojnim rizicima i teškoćama u odgojno-obrazovne programe povezivanjem predškolskog i osnovnoškolskog sustava. U projekt je uključena Osnovna škola „Dr. Stjepan Ilijašević" Oriovac (područna škola Brodski Stupnik) i dječji vrtić "Ivančica Oriovac" područni vrtić Brodski Stupnik.", poručili su iz Udruge, dodavši kako su, s obzirom na trenutnu pandemiju i epidemiološke mjere, projektne aktivnosti prilagodili vremenu u kojem se nalazimo.
"Aktivnosti provodimo virtualnim putem kako bi ispoštovali mjere i sačuvali zdravlje svih dionika projekta. U sklopu projekta proveden je probir u dječjem vrtiću „Ivančica" u Brodskom Stupniku na način da odgojiteljice šalju snimke aktivnosti djece koje analiziramo i nakon toga održavamo savjetovanje roditelja i odgojitelja. Također se u sklopu projekta održala radionica za odgojitelje, učitelje i stručne suradnike putem zoom aplikacije. Rezultat projekta bit će jačanje navedenih sustava, te pružanje podrške odgojiteljima, učiteljima i roditeljima. Kako je teško vrijeme iza i ispred nas uzrokovano epidemijom covid-19, tako se i naglasak sve više u odgojno-obrazovnom sustavu stavlja na edukaciju roditelja i jačanje partnerskih odnosa između roditelja i odgojno-obrazovnih institucija u koje su djeca uključena. Zbog navedene problematike i sama tema naše radionice je bila „Partnerski odnos roditelja djece s teškoćama u razvoju i odgojno-obrazovnih djelatnika". Odgojno-obrazovni djelatnici su s oduševljenjem dočekali navedenu tematiku i nadamo se informacijom više obogatili svoje znanje o partnerskim odnosima. Projekt se provodi do kraja 2020.godine. Sufinancira ga Brodsko-posavska županija.", naglasili su iz Udruge koja već godinama, u sklopu svih svojih aktivnosti, želi ukazati na to kako je 'različito normalno, a sve drugo nije", upravo zbog činjenice kako je bogatstvo društva u njegovoj različitosti. I s ciljem da to shvati što veći broj ljudi, provode sve svoje aktivnosti pomažući na taj način svima, a ne samo roditeljima i djeci s razvojnim rizicima i teškoćama. Ako je suditi po uspješnosti njihova projekta Tren(k)utak ne treba niti sumnjati da će i ovim najnovijim napraviti još jedan iskorak na tom putu vrijednom poštovanja i priznanja.
- Najnoviji
- Najstariji
-
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona. -