Koncert brodskih glazbenih udruga neizostavan je program Brodskog glazbenog ljeta. Kruna je cjelogodišnjeg rada glazbenika koji su i ove godine oduševili svoje sugrađane.
SLAVONSKI BROD - Nastupiti pred članovima obitelji, prijateljima i ostalim sugrađanima poseban je osjećaj koji najbolje mogu opisati članovi brodskih glazbenih udruga. Svake godine Brođankama i Brođanima poklone jedinstven koncert koji svjedoči o tome koliko je amaterska glazbena scena u našem gradu snažna. A snažna je zahvaljujući entuzijazmu pojedinaca koji neumorno rade kako bi bili što bolji.
Franciska Kohon Ratković / PlusPortal
- Treba izdvojiti puno vremena za sudjelovanje u ansamblu, to su sati i sati rada. I onda kada imate ljude koji vas prate, to je najveća sreća. To je jedna obitelj koja funkcionira ponekad i puno bolje od prave obitelji. Tu smo uvijek jedni za druge, plačemo i smijemo se zajedno, a to se onda čuje i kroz glazbu. - poručila je prije koncerta Sanja Nuhanović, ravnateljica Kazališno-koncertne dvorane 'Ivana Brlić-Mažuranić' i voditeljica Brodskog harmonikaškog orkestra 'Bela pl. Panthy'.
Koncert su otvorili članovi Hrvatskog pjevačkog društva 'Davor' čiji je predsjednik Robert Wachtler istaknuo kako je on samo šlag na torti ovogodišnjih uspjeha. Iza njih je uistinu impresivna sezona o čemu svjedoče i dvije zlatne plakete za mješoviti i ženski zbor osvojene na natjecanju "Adria Cantat" u Šibeniku.
Franciska Kohon Ratković / PlusPortal
- I dalje smo tu između dvadeset i trideset pjevača i s tim se brojem uspije dobiti dobar zvuk, a to se čuje. Lijep je osjećaj kada se spoje glasovi, ali i kada se spoje instrumenti. Večeras imamo priliku vidjeti tri odlična ansambla i stotinjak ljudi koji se amaterski bave glazbom, a to zvuči prekrasno. - istaknuo je Wachtler.
Kao i svake godine, nastupili su još i članovi Gradske limene glazbe 'Željezničar' te Brodskog tamburaškog orkesta čiji je dirigent Damir Butković poručio kako je ovaj koncert bio prilika i za sve one koji nisu uspjeli doći do karata za nedavno održan koncert u Hrvatskom domu.
Franciska Kohon Ratković / PlusPortal
Tamburaši su izveli pjesme Novih fosila, a uz Antuna Bojka i dvije pjesme Nene Belana.
Nikola Novosel koji je u Brodskom tamburaškom orkestru od samog osnutka, za ovaj je koncert rekao kako je dokazu da naš grad živi glazbenim životom i diše punim plućima. - Niklo je novo sjeme i po rezultatima koje kolegice i kolege postižu rekao bih da Slavonski Brod ide poznatim stazama dobre glazbe. -
Nema se tu što dodati osim možda poruke koju je poslao Matija Šeremet, voditelj Gradske limene glazbe, koji je podsjetio kako im se svi koji žele mogu pridružiti, doći i probati, i to ne samo mladi.
Franciska Kohon Ratković / PlusPortal
Svi su se složili u jednom - da je naposebnije nastupati pred domaćom publikom, ali i da će vrlo brzo doći jesen i nova prilika da im se pridruže zainteresirani i s njima krenu pisati nove glazbene priče. Izvedena je, naravno, i zajednička skladba, a to je ovoga puta bila 'Pjesma Brodu'.