7136
Prikaza
0
Komentara
SLAVONSKI BROD - Kao dio ovogodišnjih ulaganja u modernizaciju slavonskobrodskih prometnica, u tijeku su radovi u Ulici Petra Zoranića. S obzirom na vremenske uvjete i tešku mehanizaciju, kao i strojeve koji tim dijelom grada u tu svrhu prolaze, zelene površine te ulice ne izgledaju više uredno, a građani negoduju.
- Poštovani, kao cijenjeni čitatelj vašeg portala i ljubitelj rubrike 'Plavi stršljen', skrećem vam pozornost na izvođače radova u ulici Petra Zoranića u naselju Livada, Slavonski Brod. Dotični već mjesec dana rade i asfaltiraju ulicu Petra Zoranića, pritom bez brige, pameti i osnove kulture uništavaju ljudima travnate površine ispred kuća, ostavljajući radne strojeve, u ovom slučaju bager, parkiran preko noći na travnatom dijelu ispred moje kuće kojeg sam ja platio i uredio, plus dva kolna ulaza ispred kuće (cca 5000 kuna) Kada sam upitao voditelja gradilišta tko će sanirati štetu nastalu njihovim radnim strojem, u ovom slučaju ogromnim kotačima bagera koji su ostavili kratere i blato dubine i po 20 centimetara, dotični mi je odgovorio, citiram; „Što se bunite, to ionako nije vaše zemljište nego gradsko." Pa ja vas sad pitam; Znači, ja sam tu površinu dužan kositi i održavati i netom prije dvije godine uložio sam u travnjak i kolne ulaze spomenutu cifru, a dotični je smije uništavati, pošto nije moja, nego gradska!? U kojem ja to vijeku i plemenu živim kad je ovo normalno!? - upitao se cijenjeni čitatelj SBplus.
Obraćanje čitatelja proslijedili smo Gradskoj upravi te od njih dobili sljedeći odgovor na pitanje o tomu tko će sanirati nastalu štetu na zelenim površinama.
- Sva eventualno nastala šteta na zelenim površinama prilikom izvođenja radova modernizacije ceste u Ulici Petra Zoranića bit će sanirana na račun Izvođača radova. - poručili su iz Grada, pokazavši time kako se građani itekako imaju pravo 'pobuniti' protiv bahatog ponašanja.
U svakom slučaju, Grad kao investitor pobrinut će se da uloženi novac građana u ljepši izgled ulica ne bude uzaludno bačen. Jednakim riječima, građanina su mogli na licu mjesta 'utješiti' i izvođači radova jer, razumljivo, svoje strojeve negdje moraju parkirati tijekom izvođenja poslova u toj ulici. 'Ljudskijom' komunikacijom i izravnim kontaktom izbjeglo bi se opterećenje Gradske uprave obraćanjima građanima i obavljanje tuđeg posla, ili barem, onog njegovog dijela za koji je netko drugi plaćen.