AP/SBplus
62
Prikaza
0
Komentara
NOVA GRADIŠKA - Bez obzira voljeli ili ne voljeli životinje, ljudski je pružiti im osnovno, vodu i hranu. - tako glasi apel Udruge 'Novogradiške njuške' koja se bavi udomljavanjem i brigom o napuštenim životinjama, kojim su u ovim vrućim danima pozornost željeli skrenuti na one koji se ne mogu pobrinuti sami za sebe.
- Rado bismo da nema neželjenih i napuštenih, no realnost je drugo. - stoji u objavi na njihovoj Facebook stranici iz koja se jasno može iščitati kakvo je stanje na novogradiškom području. Kako je navedeno, malotko se javlja kako bi pružio smještaj, udomljavanje pred godišnje odmore stagnira, volonteri, kako to često biva, pucaju po šavovima. Saša Stojić iz Udruge otkrio nam je kako im bilo kakva pomoć puno znači, pa makar i širenje apela kojim su željeli potaknuti svoje sugrađane da, ako ne mogu drugačije, životinjama u svom okruženju barem osiguraju zdjelicu s vodom.
Podsjećamo, Novogradiške njuške udruga su volontera koja se bavi spašavanjem i brigom o napuštenim i izgubljenim psima s područja Nove Gradiške, pruža im ljubav, sklonište i potrebnu veterinarsku skrb, a u svibnju ove godine odlučili su učiniti još jedan važan korak. - Već dugo razmišljamo kako ćemo dalje... Dva su puta - ugasiti udrugu i tako baciti 7 godina truda ili dići napore na višu razinu i pokrenuti registraciju skloništa. - stoji u njihovom priopćenju u kojem je navedeno i kako su našli adekvatan prostor koji se sastoji od dvije zgrade i velike zelene površine, a za koji trebaju skupiti 45.000 eura.
Ako im želite pomoći, podatci su u nastavku, a ako ste zainteresirani za udomljavanje, informirajte se OVDJE.