Dalje objašnjava kako je više puta doživio da se od njega traži da limeni krov postavlja na ovakav ili slične, neučinkovite načine, no da je to odbio. Kaže, postoje pravila struke koja se zbog sigurnosti imovine i ljudi moraju poštovati.
– Danas su vremenski uvjeti sve češće ekstremni. Kada su u pitanju limeni krovovi učvršćivanje na pod konstrukciju mora biti obavljeno uz pomoć vijaka, po principu jedan val jedan vijak. Tako učvršćen limeni krov dugo će potrajati i vjetar ga ne može otkinuti. Niti jedan koji sam tako ugradio, 30 godina koliko radim, nije se odvojio od podloge, bez obzira na silinu vjetra. - zaključuje Martinović.
Kako vjetar podigne krov?
A kako vjetar uopće podigne krov, i to ne samo limeni, nego bilo koji, pitanje je koji si danas postavljaju mnogi dok čekaju majstore. Odgovor smo također potražili među iskusnim krovopokrivačima.
Doznajemo, potreba je tek jedna mala rupa u limu, ili jedna otpali biber-crijep da se krovište nađe među oblacima. Naime, kada vjetar u velikom naletu prođe kroz takvu rupu on pod konstrukciju krova ispuni ogromnom brzinom dok točke pucanja! Zato, provjeravanje ispravnosti krova treba redovno činiti, minimalno jednom godišnje.
- Najnoviji
- Najstariji
-
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona. -
Samo_istina23.07.2023. u 21:22
Upravo ovo kako je gosp. Martinovic opisao....letve se rijetko postavljaju, vijci kratki i rijetko se postavljanu, a upitne su i rubni zavrsni lim....cim se vjetar pod taj lim podvuce krov postaje jedno jedro.
-