Jedan od najstarijih aktivnih hrvatskih novinara, Josip Joko Milardović (79), svoj prvi tekst objavio je 1949. godine u Brodskom listu
SLAVONSKI BROD – Kada je daleke 1949. godine objavio svoj prvi tekst u Brodskom listu, jedan od najstarijih aktivnih hrvatskih novinara Josip Joko Milardović (79) nije ni slutio da će njegova novinarska priča dosegnuti toliku dugovječnost. Za 62 godine neprekidnog rada ovaj je Brođanin u Posavskoj Hrvatskoj, ali i Večernjem listu, Vjesniku, Glasu Slavonije te na Radio Brodu objavio više od sto tisuća novinskih uradaka, koje su zbog svoje kratke i jezgrovite forme mnogi popularno nazivali "Jokino siće". Njegova izvješća o brodskome sportskom životu u lokalnom se tjedniku mogu pročitati i danas, a tako će, kaže, biti i nadalje, sve dok ga zdravlje bude služilo.
"U vrijeme kada sam se počeo baviti novinarstvom živio sam u Donjim Andrijevcima i redovito svakoga dana vlakom putovao u Brod. U posao me je uveo Miro Nardelli, dopisnik Radio Zagreba iz Nove Gradiške, koji mi je dao puno dragocjenih savjeta o novinarskom zanatu. Pratio sam teme vezane uz rad društveno-političkih organizacija, izgradnju domova kulture, elektrifikaciju, izgradnju cesta, turnire, utakmice... Tekstove sam u redakcije donosio osobno, a ponekad sam ih i diktirao ili čak slao poštom", kaže Milardović, koji se posljednjih godina preorijentirao isključivo na sportske teme.
U radu se ne koristi internetom niti računalom, nego samo starim pisaćim strojem bugojanske Iskre iz 1970. godine, kojeg s vremena na vrijeme očisti i promijeni izlizanu vrpcu. Unatoč tomu, Jokini rezultati, tablice i druge najfriškije vijesti u redakciju uvijek stižu na vrijeme, a na njegov se rad nikada nitko nije požalio. Sve postaje još zanimljivije ako se zna da oduvijek radi samo lijevom rukom, pošto je desnu izgubio kao desetogodišnji dječak u talijanskom bombardiranju njegova rodnog sela Dobranje u Dalmaciji 1942. godine.
"Velike su razlike u novinarstvu nekad i sad. Ja sam prije znao pješice prevaliti po petnaestak kilometara kako bih stigao na mjesto događaja. Danas je sve modernizirano i kompjuterizirano, puno se lakše dolazi do informacija i lakše ih se distribuira. Međutim, kroz sve ove godine novinarski mi se zanat uvukao pod kožu i ponekad mi se čini da bez pisanja ne bih mogao živjeti", istaknuo je Joko, koji je za svoj dugogodišnji rad u novinarstvu i sportu dobio veliki broj priznanja, a jedno od njih potpisali su i predsjednici MOO-a i Fife, Juan Antonio Samaranch i Sepp Blatter.