4319
Prikaza
3
Komentara
ĐAKOVO / SLAVONSKI BROD - Tijekom provedbe natječaja za projektiranje Katoličke osnovne škole za cca. 400 učenika, koja će biti građena u Slavonskom Brodu, javilo pet projektantskih kuća. Nakon petomjesečnog intenzivnog rada stručne komisije sastavljene od deset članova različitih struka, koju je imenovao investitor, Đakovačko-Osječka nadbiskupija, u ponedjeljak, 2. svibnja donesena je odluka o izboru projekta kojeg je ponudila tvrtka Sangrad d.o.o. iz Zagreba.
Dakle, nakon Brodskih gradskih bazena, Kajak kanu kluba, Stadiona kraj Save i Autobusnog kolodvora, u Slavonskom Brodu bit će izgrađen još jedan vrijedan objekt kojeg su projektirali arhitekt Vedran Pedišić i njegovi suradnici.
Nova će škola biti izgrađena na praznom gradskom zemljištu u Ulici Anastasa Popovića, a imat će ukupno cca. 4.700 metara četvornih pokrivenog korisnog prostora, u kojem se nalazi i sportska dvorana od cca 1.750 metara četvornih te vanjskih uređenih površina za sport i nastavu.
Rok za izradu projektne dokumentacije je pet mjeseci, a sama izgradnja bi, ovisno o uvjetima, trebala biti dovršena u roku od 30 mjeseci, sukladno ugovoru sklopljenom između Grada Slavonskog Broda i Đakovačko-Osječke nadbiskupije, o čemu je SBplus pisao OVDJE i OVDJE
U katoličkoj školi će djeca polaznici naučiti bar neke vrijednosti i ljudske kvalitete koje su se totalno pogubile u ovim "normalnim školama". Sustav vrijednosti i kvalitete je srozan na minimum, kako kod mladih tako i kod odraslih. Svakog dana smo... Prikaži sve tome svjedoci. I zato, puna podrška novoj školi i želim im puno uspjeha u radu!
Gdje je nestao čovjek? Gdje je nestala pamet? Nakon toliko iseljenih ljudi zbog podle i pokvarene vlasti, sad treba već od malih nogu školovati vjerujuće u vile i anđele. Stvarno smo ovim dotakli dno dna. Prazna škola u Ruščici, a... Prikaži sve škole u gradu nekako sve praznije, a sad treba još jedna za čije babe zdravlje? Za ispiranje mozga? Zar nije dovoljno već i ovo što nam se servira s tv ekrana? Tko će tu kajmak pokupiti i tko će školovati djecu za realna zanimanja?