NA adresu pripadnika 9. hrvatskog kontingenta u NATO misiji potpore miru 'Odlučna podrška' (hrv. Resolute support) u Afganistanu ovih dana stigle su čestitke za Božić i Novu godinu.
Kako bi im uljepšali blagdane, učenici 3. c razreda Osnovne škole Dobriše Cesarića iz Požege izradili su čestitke za Božić i Novu godinu. Prema riječima razrednice Ines Čereg, učenici su velikim zadovoljstvom i ponosom izradili božićne i novogodišnje čestitke koje šalju hrvatskim vojnicima uz nadu da će njihove iskrene želje nekome, daleko u nepoznatom svijetu, uljepšati ove blagdane i početak nove 2019. godine.
Vijest o tome objavili su na internetskoj stranici škole.
Tim povodom, naše čitatelje pitamo: Je li korektno da NATO pakt „čuva mir u svijetu", mada je osnovan s ciljem uzajamne zaštite članica od agresije na njih? Podržavate li hrvatsku politiku koja daje „odlučnu podršku" američkim imperijalističkim pohodima i na taj način Hrvatsku čini „legitimnom" metom terorista iz zemalja koje Amerikanci sumanuto pljačkaju, međusobno zavađaju i raseljavaju po svijetu? Podržavate li američki 'izvoz demokracije kroz puščanu cijev'?
- Najnoviji
- Najstariji
-
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama plusportal.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona. -
Stipe27.12.2018. u 18:12
Protiv sam svakog oblika nasilja, a koliko znam naši su logistička podrška u razorenoj zemlji, što se onda može opravdano nazvati humanitarnom misijom. Tko god bio kriv za stanje u toj zemlji, naši rade na tome da se stanje normalizira.... Prikaži sve Zato, treba im pružiti svaku podršku.
-
Stipe27.12.2018. u 15:30
Srećom, na Internetu je dostupan cijeli niz ozbljnih tekstova o Afganistanu, koji analitično razrađuju uzroke i posljedice događanja u novijoj povijesti te zemlje. Za neke su Rusi okupatori, a Amerikanci i NATO osloboditelji, za druge je obrnuto, ali srećom postoje... Prikaži sve neovisni afganistanski intelektualci i drugi dobri poznavatelji prilika, koji u svojim tekstovima pojašnjavaju kako se to odražava na običnog, malog građanina te zemlje te kako on doživljava vojske i vojnike koji se tamo izmjenjuju. Posebno bi zanimljivo bilo u tom kontekstu vidjeti što stručnjaci za islam kažu o džihadu i mudžahedinima. Jesu li to pojmovi loši sami po sebi ili ih mi na zapadu krivo tumačimo? Što "domaći" muslimani drže vezano za svoju obavezu sudjelovanja u džihadu? Jako zanimjive teme o kojima se malo kod nas govori.
-